GAYRİMENKUL HUKUKU

  1. Ana Sayfa
  2. GAYRİMENKUL HUKUKU

GAYRİMENKUL HUKUKU

Gayrimenkul hukuku, taşınmazlar ile ilgili kuralların düzenlendiği bir hukuk alanıdır. Taşınmaz satışı, devri ve diğer bütün konular ile alakalı düzenlemeleri içeren bu hukuk alanı, kira ile alakalı düzenlemelerin de ele alınmasını sağlar.

Alım – satım işlemlerindeki uyuşmazlıklar kapsamında ortaya çıkan sorunların çözümlenmesini hedefleyen bu alanın ortaya çıkması muhtemel problemler ile alakalı danışmanlığı da kapsadığı söylenebilir. Taşınmaz satışı ya da kirası ile alakalı işlem yapmadan önce hukuk büromuza başvurabilirsiniz. Alanında uzman hukukçuları sayesinde sizlere destek olmayı hedefleyen hukuk büromuz hak kaybı yaşamanızı engelleyecek çözümler sunar.

 

Gayrimenkul Hukuku Kapsamı

Gayrimenkul hukuku toplumsal yaşamın sürdürülmesinde değerli olan taşınmazlarla ilgili konuları ele alır. Kiracı ve ev sahibi/işyeri sahibi sıfatlarına sahip kimseler arasındaki ilişkileri düzenleyen bu alanda uyuşmazlıkların çok yoğun olduğu bilinir. Bu sorunların giderilmesi zaman zaman hukuki yollara başvuruyu gerektirir. Peki, gayrimenkul konusunda yaşadığınız uyuşmazlıklardan nasıl bir yol izlemeniz gerekir?

Bir hukuk bürosu olarak ev sahibi, komşu ya da kiracı ile yaşadığınız bütün sorunların ortadan kaldırılmasında sizlere destek oluyoruz. Danışmanlık hizmetlerimiz ile size yol gösterici olurken dava takip hizmetlerimiz ile de mahkemede hakkınızı koruyoruz. Siz de bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da yabancı uyruklu birey olarak hakkınızı korumak istiyorsanız bizimle ile iletişime geçebilirsiniz.